İSEDAK Ulaştırma ve İletişim Çalışma Grubu 6.Toplantısı

İSEDAK Ulaştırma ve İletişim Çalışma Grubu Altıncı Toplantısı, 22 Ekim 2015 tarihinde, “İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerdeki Mega Şehirlerde Kent İçi Ulaşım” temasıyla Ankara Holiday Inn Otelinde yapılmıştır.

Ulaştırma ve İletişim Çalışma Grubuna odak noktalarını bildiren 15 Üye Devlet temsilcileri toplantıya katılmıştır. Bu ülkeler, sırasıyla, Afganistan, Cibuti, Endonezya, Fas, Gambiya, Gine, Irak, Malezya, Mozambik, Moritanya, Suudi Arabistan, Tunus, Türkiye, Uganda ve Ürdün’dür. İSEDAK Koordinasyon Ofisi, İslam Kalkınma Bankası Grubu (IDB), İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Transport For All, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Jakarta Belediyesi temsilcileri de katılmışlardır.

Üye Devlet temsilcileri, kendi ülkelerindeki mega şehirlerde kent içi ulaşım alanında edindikleri deneyimleri, elde ettikleri başarıları ve bu konuda karşılaştıkları zorlukları paylaşmışlardır. Ayrıca toplantıda bu alanda sunulan hizmetlerin kalitesinin artırılmasına yönelik olarak uygulanabilecek politikalar konusu tartışılmıştır. Toplantıda, İSEDAK Koordinasyon Ofisi tarafından hazırlanan “İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerdeki Mega Şehirlerde Kent İçi Ulaşım” ve “İSEDAK Ulaştırma Genel Durum 2015” isimli Çalışmalar değerlendirilmiştir.

Toplantı hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: